W dniu 23 lutego 2021 r. odbył się etap rejonowy Konkursu Biblijnego pt. „Eucharystia daje życie” na podstawie Ewangelii św. Marka, dla dzieci szkół podstawowych Diecezji Rzeszowskiej, kl. od VI do VIII. Jest to kontynuacja Konkursu z ubiegłego roku przerwanego przez pandemię. Wzięło w nim udział 135 dzieci z 34 szkół. Pisały test w którym maksymalnie można było uzyskać 90 punktów. Zgodnie z regulaminem do etapu diecezjalnego kwalifikowało się 70 najlepszych konkursowiczów.
Lista dzieci, które zakwalifikowały się do etapu diecezjalnego:
- Dominika Pabisz – kl. VIII - 90 pkt. – SP nr 2 Jasło
- Bartosz Kożuszek – kl. VIII – 88 pkt. – SP S. Pijarek Rzeszów
- Karolina Wojnarska – kl. VII – 87 pkt. – ZS Społecznych w Jaśle
- Dominik Ostrowski – kl. VII – 86 pkt. – SP Dominikowice
- Maciej Pabisz – kl. VI – 86 pkt. – SP nr 2 Jasło
- Liliana Mroczka – kl. VII - 86 pkt. – SP nr 31 Rzeszów
- Laura Skalska – kl. VIII – 86 pkt. – SP Żyznów
- Wiktoria Szpiech – kl. VIII - 85 pkt. – SP Żyznów
- Emilia Pitera – kl. VII – 84,5 pkt. – SP S. Prezentek Rzeszów
- Anastazja Szwajczak – kl. VII – 84,5 pkt. - SP S. Prezentek Rzeszów
- Patryk Kwaśny – kl. VIII - 84 pkt. – ZS w Jasionce
- Kacper Król – kl. VIII – 84 pkt. - SP S. Prezentek Rzeszów
- Piotr Maresz – kl. VII – 83 pkt. – kl. VII – SP Nowy Żmigród
- Marlena Chorzępa – kl. VI – 82,5 pkt. - SP S. Prezentek Rzeszów
- Natalia Łodzińska – kl. VIII – 82 pkt. – SP Nowy Żmigród
- Franciszek Pękala – kl. VIII – 82 pkt. – SP S. Prezentek Rzeszów
- Mateusz Lech – kl. VIII – 82 pkt. – SP Wólka Podleśna
- Karolina Siwiec – kl. VIII – 81 pkt. – SP Domatków
- Aleksandra Kamińska – kl. VII – 81 pkt. – ZS Medynia Głogowska
- Zofia Pelc – kl. VI – 80,5 pkt. – SP nr 19 Rzeszów
- Paweł Kawa – kl. V – 80 pkt. – ZS Babica
- Anna Bożętka – kl. VII - 80 pkt. – SP Łysa Góra
- Milena Ciąpała - kl. VII – 80 pkt – SP nr 17 Rzeszów
- Michał Staszkiewicz - VII – 79,5 pkt. SP nr 17 Rzeszów
- Wiktoria Kawa – kl. VII - 79 pkt. – ZS Babica
- Wojciech Kluza – kl. VI - 79 pkt. – Bukowiec
- Dawid Starzec – kl. VII – 79 pkt. – SP Domatków
- Zuzanna Drelich – kl. VII – 79 pkt. – SP S. Prezentek Rzeszów
- Maksymilian Potępa – kl. VIII – 78,5 pkt. - SP. S. Prezentek Rzeszów
- Amanda Krukar – kl. VIII – 78 pkt. – SP nr 25 Rzeszów
- Oliwia Pszona – kl. VII – 78 pkt. – SP S. Pijarek Rzeszów
- Alicja Sieradzka – kl. VIII – 77,5 pkt. – SP S. Prezentek Rzeszów
- Michał Piędel – kl. VI – 77 pkt. – ZS Łowiska
- Julia Bernat – kl. VII – 77 pkt. – ZS Medynia Głogowska
- Jolanta Więcek - kl. VII – 77 pkt. – SP Nowy Żmigród
- Maria Grucela – kl. VIII - 77 pkt. – SP nr 16 Rzeszów
- Olga Haliniak – kl. VII – 77 pkt. – Rzeszów SP nr 31
- Lidia Chmura - kl. VII – 77 pkt. – SP S. Pijarek Rzeszów
- Szczepan Rzeszutko - kl. VIII - 77 pkt. – SP Trzebownisko
- Wiktoria Rząsa – kl. VII – 76 pkt. – SP Boguchwała
- Aleksandra Kapuścińska – kl. VII – 76 pkt. – SP nr 13 Rzeszów
- Kacper Nalepa – kl. VI – 75 pkt. – SP Dominikowice
- Bartosz Kowalski – kl. VI – 75 pkt. – ZS Łukawiec
- Gabriela Skiba – kl. VIII – 74 pkt. – SP Gnojnica Wola
- Alicja Pelc – kl. VI – 74 pkt. – SP nr 19 Rzeszów
- Julian Tasior – kl. VIII – 74 pkt. – SP nr 25 Rzeszów
- Oskar Irzyk – kl. VI – 73,5 pkt. – SP S. Prezentek Rzeszów
- Rita Wielgosz – kl. VI – 73 pkt. – SP Nowy Żmigród
- Daria Rechtoń – kl. VII - 73 pkt. – SP nr 16 Rzeszów
- Nikola Opałka – kl. VII – 73 pkt. – SP Zarzecze
- Oliwia Bojda – kl. VII- 72 pkt. – SP nr 13 Rzeszów
- Lena Piróg – kl. VII – 71 pkt. – SP nr 28 Rzeszów
- Gabriela Szczęch – kl. VII – 71 pkt. – SP nr 31 Rzeszów
- Julia Pazdan – kl. VII – 71 pkt. – SP S. Pijarek Rzeszów
- Julia Liber kl. VI - 71 pkt. – SP Trzebownisko
- Julita Medrygał – kl. VII – 70 pkt. – SP Gnojnica Wola
- Tymoteusz Dragan – kl. VIII – 70 pkt. – SP nr 17 Rzeszów
- Klaudia Wietecha – kl. VIII – 70 pkt. – SP Zarzecze
- Franciszek Bolka – kl. VII - 68 pkt. – ZS Łowisko
- Magdalena Nowacka – kl. VIII – 68 pkt. – SP Nowy Żmigród
- Natalia Warzecha – kl. VII – 68 pkt. – SP Nowy Żmigród
- Kinga Marszał – kl. VIII – 67 pkt. – SP Nienadówka
- Aleksandra Iżak – kl. VIII – 67 pkt. – SP Wólka Podleśna
- Aleksander Walker – kl. VIII – 67 pkt. - SP S. Prezentek Rzeszów
- Oliwia Inglot – kl. VI – 66,5 pkt. – SP nr 19 Rzeszów
- Róża Kopeć – kl. VIII – 66 pkt. – SP nr 19 Rzeszów
- Amelia Malec – kl. VII – 65 pkt. – ZS Medynia Głogowska
- Bartłomiej Decowski – kl. VI – 65 pkt. – SP Nienadówka
- Klaudia Dziadosz – kl. VII – 65 pkt. – SP nr 2 w Stobiernej
- Katarzyna Sabat – kl. VI – 65 pkt. – SP S. Prezentek Rzeszów
Indywidualnie największą liczbę punktów uzyskali:
- Dominika Pabisz – kl. VIII - 90 pkt. – SP nr 2 Jasło
- Bartosz Kożuszek – kl. VIII – 88 pkt. – SP S. Pijarek Rzeszów
- Karolina Wojnarska – kl. VII – 87 pkt. – ZS Społecznych Jasło
Największa liczba dzieci wzięła udział w Konkursie w następujących szkołach:
- SP Sióstr Prezentek z Rzeszowa – 18,
- ZS w Medyni Głogowskiej – 10,
- SP nr 17 w Rzeszowie – 8.
Najwięcej dzieci do finału zakwalifikowało się z następujących szkół:
- SP Sióstr Prezentek - 12,
- SP w Nowym Żmigrodzie – 6,
- SP Sióstr Pijarek, SP nr 19 w Rzeszowie, SP nr 2 w Jaśle, ZS w Medyni Głogowskiej – 4.
Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej serdecznie gratuluje finalistom i dziękuję wszystkim dzieciom, które wzięły udział w Konkursie.
Serdeczne podziękowania należą się katechetkom i katechetom zarówno duchownym jak i świeckim, którzy pomagali dzieciom w przygotowaniu się do testu, Komisjom Konkursowym oraz Dyrekcjom szkół na terenie których odbył się Konkurs.
Ze względu na pandemię termin i miejsce finału (lub rodzaj platformy internetowej za pomocą której zostanie napisany finałowy test) zostaną podane po Świętach Wielkanocnych.
W finale obowiązuje znajomość całej Ewangelii św. Marka (bez wstępów i przypisów).
Ks. M. Dzik, Moderator DB w Diecezji Rzeszowskiej